pl

czytaj więcej

Wakacje kamperem z dziećmi

2023-02-03

Kampery - czym są?

Sporo mówi się na temat kamperów, jednak nie każdy wie, czym tak naprawdę są te pojazdy. Kampery są zatem typowymi samochodami kempingowymi, które zapewniają turystom miejsce do spania, wypoczynku, przyrządzenie posiłku. W wielu nowoczesnych kamperach jest również mini łazienka oraz toaleta. 

Kamper jest zatem dzisiejszym odpowiednikiem przyczepy kempingowej, która była przeznaczona wyłącznie do spania i zastępowała namiot. Obecnie rozwój technologii sprawił, że nie trzeba wozić ze sobą przyczepy, a wystarczy wynająć samochód, który pełnić będzie funkcję sypialni, kuchni oraz środka transportu.

Kamperowe wakacje z dziećmi

Osoby, które mają małe dzieci i planują na wakacje wyjechać kamperem, powinny w odpowiedni sposób przygotować się do podróży. Przede wszystkim wynajmując pojazd, należy sprawdzić jego stan techniczny, a także, czy ma dostęp do elektryczności. Jeśli wyruszasz w podróż z niemowlakiem lub kilkulatkiem, wiesz, że konieczne będzie regularne podgrzewanie mu różnych posiłków czy też mleka. Jest to zatem ważny aspekt. 

Ponadto, warto dobrze zaplanować podróż, a także jej cel, Jeśli zależy Ci na tym, aby odwiedzić kilka miejsc, sprawdź dokładnie, czy w wybranych przez Ciebie punktach są campingi tak, aby móc zaparkować na nich kamperem. Jazda z dziećmi bardzo często wiąże się z częstszymi postojami. Wyjedźcie zatem odpowiednio wcześnie, by zrobić przynajmniej dwa, trzy postoje.

Ubezpieczenie 

Wakacje kamperem z dziećmi przypominają nieco survivalowy wyjazd pod namiot, warto zatem odpowiednio się zabezpieczyć. Należy nie tylko dobrze wyposażyć swoją apteczkę i zabrać kilka rodzajów ubrań, ale również wykupić potrzebne ubezpieczenie, zwłaszcza jeśli planujesz wyjechać za granicę. Dzieci dość często chorują, wystarczy, że maluch złapie jelitówkę lub innego wirusa. Niestety, leczenie za granicą potrafi być naprawdę drogie. Ubezpieczenie zwykle pokrywa podstawowe koszty opieki medycznej. 

Gry planszowe 

Wakacje spędzone z rodziną w kamperze to świetna okazja do tego, aby zacieśnić nieco wspólne relacje. Warto zabrać zatem ze sobą gry planszowe, karciane, łamigłówki czy gry typu memory. Najmłodsi uwielbiają tę formę rozrywki. Z pewnością ogromnie ucieszą, gdy będą mogli zagrać z rodzicami i rodzeństwem po południu w ulubioną grę. 

Decydując się na wakacje kamperem wraz z dziećmi, warto pamiętać o tym, aby odpowiednio przygotować się do trasy. Przede wszystkim należy postawić na wynajem pojazdu nowoczesnego i dobrze wyposażonego, gdzie Ty i Twoja rodzina będziecie mieć dostęp do wszystkich wygód: wody, elektryczności, komfortowych łóżek. Ponadto, dobrze jest wykupić dodatkowe ubezpieczenie oraz zabrać ze sobą gry planszowe, by zorganizować dziecku czas, np. podczas deszczu.