pl

czytaj więcej

Gdzie jechać na wakacje kamperem?

2022-12-29

Wynajęcie kampera - dlaczego warto?

Wypożyczenia kampera na wakacje ma mnóstwo zalet. Przede wszystkim nie trzeba szukać miejsc noclegowych, dzięki czemu oszczędza się czas, pieniądze i stres z tym związany. Podróżując kamperem można zmienić swoje plany w dowolnym momencie, zaplanować trasę wycieczki w taki sposób, aby zwiedzać wyłącznie miejsca, które rzeczywiście wzbudzają zainteresowanie. To również możliwość zabrania ze sobą dużego bagażu, bez obawy o przekroczenie limitu ładowności, jak ma to miejsce podczas lotu samolotem czy jazdy autokarem. Ponadto mobilny dom został urządzony w taki sposób, aby spełniać oczekiwania podróżujących. Jest zatem wygodny i dobrze wyposażony.

Podróżowanie kamperem - gdzie udać się na wakacje?

Wypożyczenie kampera to doskonały sposób na zwiedzenie Podkarpacia i okolicy. Ten malowniczy region położony na południowym-wschodzie Polski zachwyca przepiękną przyrodą i spokojem. Podkarpacie to idealne miejsca na urlop dla miłośników natury, ponieważ znajdują się tam dwa parki narodowe, wiele parków krajobrazowych oraz mnóstwo rezerwatów przyrody.

Udając się na Podkarpacie kamperem, obowiązkowym punktem na liście miejsc do zobaczenia, powinny być również pasma górskie. Bieszczady wyróżniają się niespotykaną w innych rejonach Polski florą i fauną.

Osoby podróżujące kamperem po Podkarpaciu powinny zdecydować się również na zwiedzanie Roztocza Wschodniego i Beskidu Niskiego. To miejsca, które urzekają krajobrazami, pięknem okolicy, naturą i charakterystyczną dla tego rejonu architekturą. Podkarpacie to nie tylko zapierające dech w piersiach widoki, lecz także wiele zabytków i historycznych obiektów, które warto zobaczyć w trakcie kamperowej wycieczki. Będą to między innymi:

gotycki drewniany kościół w Haczowie z barokowym ołtarzem głównym, gotycką rzeźbą Matki Boskiej z Dzieciątkiem, czterema ołtarzami rokokowymi, kamienną chrzcielnicą z XVI wieku, gotyckimi portalami (obramienie drzwi), krzyżami konsekracyjnymi z pierwszej połowy XV wieku,

Cerkiew św. Paraskewy w Radrużu - to prawosławna cerkiew wpisana na Listę Światowego dziedzictwa UNESCO, należy do najlepiej zachowanych obiektów drewnianego budownictwa cerkiewnego w naszym kraju,

zamek w Łańcucie - to jedna z najpiękniejszych rezydencji magnackich w Polsce, powstała w drugiej połowie XVI wieku, a następnie została rozbudowana w latach 1610-1641,

zamek w Rzeszowie (dawny zamek Lubomirskich).

 

Wakacje kamperem? Coraz więcej osób decyduje się na taką formę podróżowania ze względu na niezależność czy oszczędność pieniędzy. Na wakacje kamperem warto udać się na Podkarpacie, które zachwyca pięknymi krajobrazami, przyrodą i drewnianą architekturą.