pl

czytaj więcej

Planowanie podróży campervanem po Europie: Praktyczny przewodnik

2023-02-17

Wybór kampera

Pierwszym krokiem jest wybranie odpowiedniego kampera na swoją przygodę. Wybierając kampera, weź pod uwagę, ile osób będzie z Tobą podróżować, przez jaki rodzaj terenu planujesz jechać i ile miejsca do przechowywania potrzebujesz. 

Trasy i kempingi

Gdy masz już wybranego i zarezerwowanego kampera, czas zacząć planować trasę. Możesz skorzystać z serwisów takich jak Google Maps czy Roadtrippers, aby znaleźć interesujące miejsca i kempingi po drodze. Pamiętaj, aby zaplanować dużo czasu na zwiedzanie i niespodziewane objazdy! Dobrze jest też wcześniej sprawdzić kempingi; niektóre oferują wygodne udogodnienia, takie jak gniazdka elektryczne i prysznice, podczas gdy inne są bardziej podstawowe. 

Papierkowa robota i dokumenty

Przed wyruszeniem w drogę upewnij się, że wszystkie niezbędne dokumenty są załatwione - w tym dokumenty rejestracyjne pojazdu, dokumenty ubezpieczeniowe, prawa jazdy, paszporty i wszelkie inne odpowiednie pozwolenia lub wizy potrzebne do podróży zagranicznej. Upewnij się, że kopie są przechowywane w wielu miejscach, tak aby w razie zgubienia lub kradzieży czegoś podczas podróży, nadal mieć dostęp do swoich dokumentów.    

Jedzenie i atrakcje turystyczne 

Na koniec nie zapomnij o zapasach żywności i atrakcjach turystycznych! Skorzystaj z lokalnych sklepów spożywczych wzdłuż trasy, aby zaopatrzyć się w artykuły spożywcze, takie jak przekąski i niepsujące się produkty, które można łatwo skonsumować podczas podróży. Nie zapominaj też o niesamowitych widokach, jakie ma do zaoferowania Europa! Koniecznie sprawdźcie, jakie atrakcje znajdują się w pobliżu każdego kempingu, abyście mogli jak najlepiej wykorzystać każdy przystanek w podróży.    

Przy starannym planowaniu i przygotowaniu, podróż kamperem po Europie może być niezapomnianym przeżyciem! Począwszy od wyboru kampera, który spełni wszystkie Twoje potrzeby, poprzez poszukiwanie kempingów z dogodnymi udogodnieniami, załatwianie formalności i zaopatrzenie się w zapasy żywności - to tylko kilka praktycznych wskazówek, które zapewnią Ci udaną podróż za granicę z minimalnym stresem i kłopotami po drodze! Na co więc czekasz? Zacznij planować już dziś!