pl

czytaj więcej

Utrzymanie czystości w kamperach - wskazówki

2023-02-17

Porady dotyczące czyszczenia kampera

Pierwszym krokiem do utrzymania kampera w czystości jest regularne czyszczenie. Odkurz dywany, podłogi, powierzchnie z kurzu i upewnij się, aby dostać się do wszystkich zakamarków z wilgotną szmatką lub małą szczotką. Możesz również zabrać ze sobą kilka chusteczek dezynfekujących do szybkich poprawek, jeśli nie masz czasu na pełną sesję czyszczenia podczas podróży. 

Mycie naczyń w kamperze

Kiedy przychodzi czas na mycie naczyń w kamperze, jest kilka metod, których można użyć w zależności od rodzaju zlewu, jaki posiada kamper. Jeśli masz pojedynczy zlew, który nie ma oddzielnych kranów dla ciepłej i zimnej wody, napełnij go ciepłą wodą przed dodaniem mydła do naczyń. W przypadku podwójnych zlewów z oddzielnymi kranami, użyj jednej strony do mycia naczyń wodą z mydłem, a drugiej do spłukiwania płynu. 

Pranie ubrań podczas podróży kamperem

Jeśli planujesz zrobić pranie podczas podróży kamperem, istnieje kilka sposobów, które możesz wykorzystać, bez dostępu do pralki lub suszarki. Jedną z opcji jest ręczne pranie elementów odzieży w zlewie przy użyciu łagodnego detergentu; jednak ta metoda może zająć sporo czasu w zależności od tego, ile prania trzeba zrobić. Inną opcją jest wypożyczenie maszyn pralniczych z lokalnych pralni, jeśli są one dostępne w Twojej okolicy; w ten sposób możesz szybko wyprać ubrania bez zajmowania zbyt wiele miejsca w Twoim pojeździe lub wydawania zbyt wielu pieniędzy na wynajem sprzętu. Wreszcie, jeśli nie masz nic przeciwko czekaniu dłużej na rzeczy do wyschnięcia, suszenie ubrań powietrzem na zewnątrz kampera może być również skutecznym sposobem na utrzymanie ich w czystości bez konieczności posiadania dostępu do pralki.

Utrzymanie kampera schludnego i czystego podczas podróży nie musi być trudne, jeśli przestrzegasz dobrych praktyk. Czyść regularnie odkurzając dywany, myjąc podłogi i przecierając powierzchnie dezynfekującymi chusteczkami w razie potrzeby; kiedy przychodzi czas na mycie naczyń lub pranie ubrań pamiętaj, że podwójne zlewy działają najlepiej, ale ręczne mycie rzeczy w zlewie jest również opcją; w końcu rozważ suszenie ubrań na powietrzu na zewnątrz pojazdu lub wynajmowanie pralek z pobliskich pralni w razie potrzeby!